Вашата нова адреса во историски Истанбул

Хотелот Акгун Истанбул, опкружен со градски убавини во стариот центар на Истанбул е во близина на историската палата Топкапи, музеј Аја Софија, сина џамија, музеј Карије, легендарната Капали Чаршија, на 2 км од конгресниот центар Халич, 5 км од плоштадот Таксим, 40 км до аеродромот во Истанбул (ИСТ) и многу други прекрасни џамии, споменици и музеи, сите на 2-3 км. Подземната метро станица и автобуските постојки се на одење (30 метри) што можете да ги користите за да стигнете до секоја дестинација во Истанбул. Саем за конвенции и конгреси TUYAP, Центар за светски трговски центар (ЦНР), Трговски центар instinyePark, Трговски центар Зорлу, Трговски центар Кањон, Трговски центар Форум Истанбул и Азиска страна на Истанбул, исто така, може да се стигнат со користење на линијата на метро што поминува пред нашиот хотел. Особено, Истанбулскиот аеродром (ИСТ) услугата за трансфер на два начина HAVAIST застанува на метро станицата Улубатли на секои 20 минути, што е оддалечено само 30 метри од нашиот хотел.

Akgün Istanbul Hotel може да се пофали со 263 луксузни соби со alousалуз бањи (6 поврзани соби), 2 луксузни соби за инвалиди, 10 помлади апартмани и 1 претседателски апартман, што резултира во вкупно 276 соби кои се состојат од 550 креветни капацитети.

Хотелот Акгун Истанбул нуди различни услуги, вклучително ресторани, барови, сауна, турска бања, финска бања (парна бања), теретана, спа центар, центар за масажа, услуга во соба 24/7, деловен центар, факс, печатач, паркинг на затворено и на отворено, услуга за услуги, нега на бебе, услуги за перење алишта, надворешен базен, фризер за мажи / жени, лабораторија за фотографии и аптека.
 
Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.