Doubletree by Hilton Istanbul Topkapı


Хотелот е на само 4 км до Златен рог и Пјер Лоти и на 8 км од Сината џамија. Во непосредна близина на автопатот Е5, хотелот нуди близина на главните градски атракции и разни средства за јавно транспортирање како што се Топкапи Метробус и Метро станицата Бајрампаша. Овој имот доаѓа со фитнес центар, бесплатен WiFi во затворен базен.
 
Одликувајќи се со прозорци од подот до таванот, пространи соби на Doubletree By Hilton Istanbul Topkapi се елегантно опремени и климатизирани. Секоја соба вклучува телевизор со рамен екран со сателитски канали, минибар, железо и даска за пеглање, електричен котел и работна маса за ваш комфор. Повеќето од собите имаат поглед на море. Семејни соби со поврзани опции се достапни за удобност на семејствата. Приватни бањи се со када или туш, дополнителни тоалети и фен. На располагање се крпи и постелнини.
 
Богат отворен доручек се служи секое утро во ресторанот Туркуаз, додека гостите можат да уживаат во текот на целиот ден на вечера во современиот амбиентален Lounge Cafe & Bar со опција на отворено или да ги искусат локалните вкусови во ресторанот за сервисирање на кујната на готвачот, сместен пред страната на неговата зграда .
 
Опции за амам, сауна и парна бања се достапни одделно за мажи и жени. Капи за пливање се обезбедени за дополнителен надомест. На располагање е бесплатен паркинг во затворено, бесплатна услуга за превоз до трговските центри Хисторија и Аксис близу до метро и трамвајските станици Бајрампаса и Цевизлибаг. Консиерж услуги се присутни на имотот.
 
Гостите можат да уживаат попусти во ресторанот за самопослужување на самото место, попусти на услугите за масажа во бањата и специјална такса за влез во тематскиот парк Исфанбул.
 
Истанбулскиот форум е оддалечен 4 километри, Истанбулскиот тематски парк е оддалечен 7 километри, а истражувачката болница Коч е оддалечена само 600 метри. Спортската купола Синан Ердем е на 8,5 километри од имотот, додека Атлетик Арената Арена е на 20 минути возење далеку. Аеродромот во Истанбул е оддалечен 50 км.
 
 
Ова е пример текст. Заменете го со ваша содржина. Само кликнете врз ова поле и додадете свој текст.