social image

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е на само 90 км од главниот град на Македонија, Скопје.

Хотелот е комплетно реновиран во 2008 година и предизвикува зачудување на секој „новодојденец“. Одличната локација (1400м надморска височина), пространи соби, стилскиот дизајн и големиот Спа центар ќе придонесат за вашиот незаборавен престој.

ЦЕНОВНИК – ХОТЕЛ РАДИКА 4* – МАВРОВО

Валиден во периодот од 01 Јуни 2020 до 01 Декември 2020

Тип на соба Едно лице  Две лица 
Супериор 3658 МКД 2418 МКД
Џуниор свит 4402 МКД 2914 МКД
Апартман  Дуплекс 5146 МКД 3410 МКД
Претседателски апартман 12710 МКД 7440 МКД

 

Сите цени се во македонски денари  по лице по ноќевање со вклучен појадок

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 930 мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 1550 мкд по лице по ноќевање   

 

Вклучено во цената на сместување : 

 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв

 

Доплати : 

Оброк ручек – 930 мкд по оброк по лице

Оброк вечера – 930 мкд по оброк по лице

 

ЦЕНОВНИК – ХОТЕЛ РАДИКА 4* – МАВРОВО

Валиден во периодот од 01 Декември 2020 до 01 Април 2021

“ценовникот не важи за периодот од 28 Декември 2020 до 24 Јануари 2021”

 Тип на соба Едно лице  Две лица 
Супериор 4278 МКД 3038 МКД
Џуниор свит 4898 МКД 3658 МКД
Апартман  Дуплекс 5518 МКД 4278 МКД
Претседателски апартман 13578 МКД 7998 МКД

 

Сите цени се во македонски денари  по лице по ноќевање со вклучен појадок

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 1240 мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2170 мкд по лице по ноќевање   

 

Вклучено во цената на сместување : 

 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв

 

Доплати : 

Оброк ручек – 930 мкд по оброк по лице

Оброк вечера – 930 мкд по оброк по лице

 

ЦЕНОВНИК – ХОТЕЛ РАДИКА 4* Висока Сезона – МАВРОВО

Валидено во периодот од 28 Декември 2020 до 24 Јануари 2021″

 Тип на соба Едно лице   Две лица 
Супериор 5518 МКД 4278 МКД
Џуниор свит 6138 МКД 4898 МКД
Апартман  Дуплекс 6758 МКД 5518 МКД
Претседателски апартман 17980 МКД 8990 МКД

 

Сите цени се во македонски денари  по лице по ноќевање со вклучен појадок

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 1860 мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2728 мкд по лице по ноќевање   

 

Вклучено во цената на сместување : 

 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв

 

Доплати : 

Оброк ручек – 1178 мкд по оброк по лице

Оброк вечера – 1178 мкд по оброк по лице

 

ПАКЕТ ЦЕНИ – ХОТЕЛ РАДИКА 4* БОЖИК 2020 – МАВРОВО

Валидно за периодот од 22 Декември 2020 до 27 Декември 2020″

Тип на соба Едно лице  Две лица
Супериор 17298 МКД 12958 МКД
Џуниор свит 20398 МКД 16058 МКД
Апартман  Дуплекс 20398 МКД 16058 МКД
Претседателски апартман 39618 МКД 24118 МКД

 

Пакет цените се во македонски денари  по лице за 3 ноќевања и вклучуваат : 

 • 3 полупансиони (3 ноќевања, појадок и вечера),
 • Божиќна гала вечера со забава и музика во живо на 24-ти декември 2020 година.
 • Божиќната гала вечера на 24 декември 2020 година вклучува храна и пијалоци (локално пиво / вино / ракија / газирани пијалаци / безалкохолни пијалоци / вода)
 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 6138 мкд по дете за 3 ноќевања со доручек и вечера
 • Трето возрасно лице во соба – 11160 мкд по лице за 3 ноќевања со доручек и вечера

 

Вклучено во цената на сместување : 

 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв
 • “Welcome drink” на пријавување и одјавување од хотелот
 • Бесплатен превоз до скијачкиот центар ” Заре Лазаревски ” 

 

 

ПАКЕТ ЦЕНИ – ХОТЕЛ РАДИКА 4* НОВА ГОДИНА 2020/2021 – МАВРОВО

Валидно за периодот од 31 Декември 2020 до 02 Јануари 2021″

 Тип на соба  Едно лице  Две лица 
Супериор 20336 МКД 17856 МКД
Џуниор свит 21576 МКД 19096 МКД
Апартман  Дуплекс 22816 МКД 20336 МКД
Претседателски апартман 45260 МКД 27280 МКД

 

Пакет цените се во македонски денари  по лице за 2 ноќевања и вклучуваат : 

 • 2 полупансиони (2 ноќевања, појадок и вечера),
 • Гала вечера со забава и музика во живо на 31-ви Декември 2020 година и забава во живо за време на вечерата на 1 јануари 2021 година.
 • Новогодишната гала вечера на 31 декември 2020 година вклучува храна и пијалоци (локално пиво / вино / ракија / газирани пијалаци / безалкохолни пијалоци / вода).
 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите – 8370 мкд по дете за 2 ноќевања со доручек и вечера
 • Трето возрасно лице во соба – 14756 мкд по лице за 3 ноќевања со доручек и вечера
 • Цената на новогодишната гала вечера 31.12.2020 за надворешни гости изнесува 6200 мкд по лице

Вклучено во цената на сместување : 

 • Туристичка такса и ддв
 • Спа центар , фитнес центар , затворен и отворен базен , џакузи и парна бања
 • Спорт бар , со пинг понг зона , фудбалче , билјард и детска внатрешна игрална
 • Интернет и сателитска Тв
 • “Welcome drink” на пријавување и одјавување од хотелот
 • Бесплатен превоз до скијачкиот центар ” Заре Лазаревски ”