Хотелот е лоциран покрај Мавровското езеро и е идеално место за одмор, релаксација и уживање во одлична храна, место за бегство од секојдневните сресови. Хотелот има прекрасен поглед кон езерото.

Достапно е слободен паркинг и wifi,  бар и ресторан. Користењето на базенот е со доплата во летниот период

Собите се опремени со кабловска ТВ, гарнитура за седење, минибар, погледот е кон планините, езерото или базенот. Секоја соба располага со сопствено купатило. Во Стандардните соби е дозволено само 2 лица, во соба со балкон до 3 лица, во соба со џакузи до 4 лица

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВ ВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

 

Hotel Rey - Маврово
Тип на соби Стандардни соби Соби со балкон со поглед кон езеро за 2 лица Соби со џакузи & балкон со поглед кон езеро за 2 лица
цена 52€ = 3172den 65€=3965den 85€=5185den

Услови за деца :

  • дете до 5.99год – бесплатно, дете од 6 –  11.99 год – 11€,
  • дете од 12год и нагоре се смета за возрасен, и плаќа редовна цена

 

Во цените е вклучено:

* појадок, бесплатен интернет, бесплатен паркинг, туристичка такса

 

Доплати и услови на сместување:

  • Доплата за дополнителен оброк (ручек или вечера ) 15€ по лице на ден
  • Check in 14.00h, Check out  11.30h.
  • Касно одјавување од хотелот до 17часот – 40% од регуларната цена по ноќ.

Политика на отказ на резервација:

*За промена на резервација најкасно до 3 дена пред пристигнување

*Отказ на резервација до 8 дена пред пристигнување – бесплатно , по овој период 100% пенали.

До 7 дена пред пристигање – бесплатно, потоа 100% пенали