ШВИСОТЕЛ БОСФОРУС, ИСТАНБУЛ
Swissotel Босфор, Истанбул, со сертификат за извршно ниво на Safe Hotels за 2016 - 2020 година, е луксузен хотел со пет starвездички во центарот на Истанбул, на европските брегови на Босфор. Вгнезден во рамките на 65 хектари историски градини со купување од светски ранг и живописен ноќен живот во близина, тој нуди 566 соби за гости и апартмани, со најсовремена технологија и ексклузивни удобности.
 
Покрај разновидниот простор за состаноци со капацитет од 5 до 1200 луѓе, вклучително и простории за функции и сала за танцување, тим на планери на настани е подготвен да ви помогне да ја одржите совршената венчавка во Swissotel The Bosphorus, Истанбул.
 
Наградуваниот Purovel Spa & Sport нуди луксузни холистички спа-третмани од целиот свет.
 
За време на вашиот престој, на вашето возило е достапен и безбеден паркинг во хотелот.
 
Swissotel Босфор, Истанбул ви овозможува ексклузивно ново искуство во животниот стил благодарение на Swissotel Living: 63 елегантни апартмани во различни големини, од студио до една до три спални, нудат врвен стил и луксуз и им овозможуваат на гостите да уживаат во целосен опсег на хотелски услуги - кој вклучува ексклузивен базен на покривот - во удобноста на нивните четири wallsида